Isıtma, Soğutma, Havalandırma Bakım Onarım

İletişim Bilgileri

Teklif Al

Isı pompası bakım onarımı ısı enerjisini bir ortamdan diğerine geçirmeyi sağlayan sistemlerin bakımlarını sağlamaktır.

Firmamız tarafından yapılan ve her geçen gün daha da yaygın bir şekilde tercih edilen bu bakımlar sayesinde birçok alanın ısı değerleri daha iyi şekilde ayarlanmaktadır. Buz dolabı ve dondurucu gibi ürünlerin içerisinde de bulunan bu ısı pompaları aracılığı ile ısı değerleri sabit tutulmaktadır.

Isı pompası sistemleri bakımı yıllık olarak yapılması gereklidir. Bu sistemler endüstriyel alanlarda da tercih edilmesi nedeni ile kullanımına büyük bir önem gerektirmektedir. Bu durum da bakımlarının geciktirmeden yapılmasına neden olmaktadır. Sistemlerin bakımlarının yapılması dahilinde çok uzun yıllar kullanılabilmekte ve kullanım süresi 20-30 yıla kadar uzanabilmektedir.


Isı Pompası Bakım Onarımı Nasıl Yapılır?


Isı pompası bakım onarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Bunların en başında yıllık olarak yapılan bakımlarının sürekli olarak devam ettirilmesidir. Bakımların yılda en az 3 kez yapılması gerekmektedir. Bu sayede daha uzun süre kullanım sağlanırken kullanım sürecinde verim de daha üst seviyelere çıkarılmaktadır.

Isı pompası bakımı nasıl yapılır sorusu firmamızı sıklıkla sorulan sorular içerisinde yer almaktadır. Bakımlar genellikle sezon açılışı, dönem ortası ve sezon sonu olacak şekilde yılda üç kaz yapılmaktadır. Bu sayede cihazların daha uzun ömürlü olması sağlanmakta ve daha kaliteli çalışmasını sağlamaktadır.


Isı Pompası Bakım Onarımı İçerisinde Yapılan İşlemler


Isı pompası bakım onarımı yapılırken bazı işlemler uygulanmaktadır. Bu işlemleri alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile Klisis Klima firması olarak siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Firmamız aracılığı ile sunulan hizmetler şu şekildedir:

•    Sıcaklık ve basınç ayarlarının işletme değerleri tablosuna uygunluğunu değerlendirmek,
•    Soğutucu akışkan gaz devresinde gaz kaçağı kontrolünün olup olmadığını kontrol etmek,
•    Elektrik devre akımları ve voltaj kontrolleri yapılmaktadır,
•    Fan motorlarının temizliği ve bağlantılarının kontrolü yapılır,
•    Hava filtresinin temizliği yapılır,
•    Gerekli durumlarda hava filtresi değiştirilir,
•    Su giriş kısımlarında bulunan pisik gidericilerin temizliği yapılır,
•    Termostat kontrolü yapılır,
•    Su girişinde bulunan vanaların kontrolleri yapılır,
•    Isı pompası drenaj tavasının temizliği sağlanır.

Markalarımız

marka
marka
marka
marka
marka
marka
marka
marka
marka